SGK İl ve İlçe Müdürlükleri Hangi Saatlerde Çalışır? Mesai ve İşlem Saatleri

Türkiye'nin en önemli kurumlarının başında SGK gelir. SGK yapmış ve yapmakta olduğu işlemler dolayısı ile oldukçayoğun çalışır. Peki SGK hangi saatler arasında işlem yapar, hizmet verir? Haberimizde.

SGK İl ve İlçe Müdürlükleri Hangi Saatlerde Çalışır? Mesai ve İşlem Saatleri
24 Ekim 2019 - 07:41

Türkiye'de çalışma hayatında yer alan milyonlarca insan bulunuyor. Bu insanların bazıları kamu kurumlarında, bazıları özel sektörde bazıları ise kendi işlerini yürütüyor. Bu çalışanların yanında yine milyonlarca emekli vatandaş bulunuyor. 

Hem çalışanların hemde emeklilerin yolu mutlaka Sosyal Güvenlik Kurumu ile kesişiyor. Çalışırken, çalıştıkdan sonra yada başka nedenle kurum ile irtibat halinde olan vatandaşlar mesai saatlerini merak ediyorlar.

Bu çerçevede Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Merkezi, SGK İl Müdürlükleri, SGK Hizmet Birimleri hangi saatlerde çalışma halindedir? Hangi saatler arasında işlem yapar? Saat kaçta açılır, kaçta kapanır? Tüm bu soruların yanıtları şu şekilde;

SGK MESAİ SAATLERİ: KAÇTA AÇILIR, KAÇTA KAPANIR?

SGK, 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu çerçevesinde kurulan bir kamu kurumudur. Eski sosyal güvenlik kurumları olan Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı kurumları birleştirilerek “SGK” adı altında yeniden yapılandırılmıştır.

Bu kapsamda toplu halde hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu;

* Sabah saat: 08.00'de mesaiye başlar 12.00'de öğle arasına girer.

* Öğlen 13.00'de günün ikinci mesaisine başlar ve 17.00'de çalışma saatini doldurur.

SGK bazı resmi kurumlarda olduğu gibi nöbetçi usulü ile çalışmaz. Kurum haftasonu Cumartesi Pazar ve diğer dini ve milli bayramlarda resmi tatildir. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum