SGK Mevzuatına Göre Bir Günde En Fazla Kaç Saat Çalışılabilir?

Çalışma hayatında yer alan vatandaşlar mesailer ile birlikte bir günde ve bir yılda en fazla ne kadar çalışabilirler? Bu sorunun yanıtı tüm yönleri ile sitemizde.

SGK Mevzuatına Göre Bir Günde En Fazla Kaç Saat Çalışılabilir?
01 Ekim 2019 - 17:58

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, NTV canlı yayınına katıldı. Burada ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Cem Kılıç konuşmasında ayrıca çalışma hayatına dair soruları yanıtladı.

Bu kapsamda kendisine sorulan çalışma dünyasına ilişkin sorulara yanıt veren TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Kılıç fazla mesai konusuna değindi. Bu konuda bir çalışanın sorusuna yanıt veren Cem Kılıç bir çalışanın bir günde en fazla kaç saat çalışabileceğini açıkladı. İşte çalışma dünyasına dair yapılan o açıklamaların detayları. 

BİR ÇALIŞAN EN FAZLA KAÇ SAAT ÇALIŞABİLİR?


TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, NTV canlı yayında yapmış olduğu açıklamalarında kendisine sorulan mesai sorusunda, ilk bir çalışanın bir gün içerisinde en fazla ne kadar çalışabileceğini açıkladı. 

Bu çerçevede mesai ve çalışma mevzuatını aktaran Cem Kılıç bir çalışanın gün içerisinde en fazla 11 saat çalışabileceğini söyledi. 

Konuşmasında ayrıca çalışma mevzuatı ile ilgili olarak bir çalışanın bir yılda en fazla mesailer ile birlikte kaç saat çalışabileceğini açıklayan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç bu süreyi 270 saat olarak açıkladı. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum