SSK ve Bağkur Emeklileri İntibak ile 355 TL Ek Zam Bekliyor

2000 yılından sonra emekliliklerini elde etmiş SSK ve Bağkur emeklileri intibak yasasının TBMM gündemine gelmesini ve maaşlarında 355 TL'ye varan ek zam istiyorlar.

SSK ve Bağkur Emeklileri İntibak ile 355 TL Ek Zam Bekliyor
13 Ekim 2019 - 19:44

İntibak Yasası, 2000 yılından sonra emeklilik hakkı elde etmiş binlerce vatandaş tarafından bekleniyor. İntibak Yasasının TBMM gündem maddeleri içinde yer almasını bekleyen emekli vatandaşlar, hükümetin bu konuda adım atmasını bekliyorlar. 

SSK-Bağkur emeklileri tarafından talep edilen intibak yasasının meclis gündemine gelip gelmeyeceği konusunu da siz okuyucularımıza haberimizde değerlendiyoruz.EMEKLİLER İNTİBAK YASASININ ÇIKMASINI BEKLİYORLAR

2000 yılı ve sonrasında SSK ve Bağ-Kur kapsamında emekli olan emekli vatandaşlar ile kamuda çalışırken emekli olan memur emeklileri uzun süredir intibak yasasının çıkmasını bekliyorlar. Bu konuda uzun uğraşlar veren emekliler için yargı yolu kapanmıştı.

Yargı'da en üst düzey mahkeme tarafından alınan karar kapsamında intibak yasası için düzenleme yapılmasının meclisin elinde olduğu hükmü verilmişti. Bu kapsamda intibak yasasının meclis gündemine gelmesini isteyen vatandaşlar yasa için hem hükümetten hemde muhalefet partilerinden çalışma bekliyorlar.

2000 yılından sonra emeklilik hakkı elde eden vatandaşlar için intibak yasası TBMM gündemine gelir ve kabul edilirse maaşlar artacak. İntibak yasası için meclis onayı sağlanırsa emekli maaşlarında en az 50 TL en fazla 355 TL artış olacak. 


Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum