SYDV Büro Memuru İlanı: 60 KPSS ile Lisans Mezunu Bilgisayar Bilen

Aile Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden SYDV'ler memur alım ilanı yayımlamaya devam ediyorlar. Bu kapsamda son ilan Afyon SYDV tarafından Büro Memuru kadrosu için yayımlandı.

SYDV Büro Memuru İlanı: 60 KPSS ile Lisans Mezunu Bilgisayar Bilen
24 Ekim 2019 - 13:14

Türkiye geneli her şehirde Aile, Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren SYDV kurumları bulunuyor. Gelir testi işlemleri, yardım destek hizmetleri gibi işlemler yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kadrolarında eksik bir pozisyon oluştuğunda ilanlar yayımlıyorlar. 

SYDV memur alımları için yayımlanan son ilan ise Afyon SYDV'den geldi. Kurum KPSS puanı olan adaylar arasından 1 Büro Memuru alımı yapacağını duyurdu. Kurum adayların başvurularını aşağıda yer alan şartları sağlayıp sağlamama durumlarına göre kabul edecek. AFYON SYDV MEMUR ALIM DUYURUSU

Afyon SYDV tarafından yayımlanan memur alım ilanında yer alan en önemli koşul KPSS ve Öğrenim Şartı.

KPSS Şartı;


Adayların 2018 veya 2019 yıllarında gerçekleştirilen KPSS'den en az 60 puana sahip olmaları gerekiyor.

Öğrenim Şartı;

Bunun yanında adayların ayrıca Hukuk Fakultesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisadi ve İdari Bilimler Programları, İktisadi ve İdari Programlar, İktisat, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi ( yüksekokul), İşletme Enformatiği, İşletme Mühendisliği, İşletme Yönetimi, İşletme Ekonomi, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Sosyal Hizmet( fakülte), Sosyal Hizmet(yüksekokul), Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler bölümlerin birinden mezun olmaları isteniyor. 

Diğer Başvuru Şartları

Öğrenim ve KPSS şartına haiz olan adaylardan talep edilen diğer koşul ise adayların bilgisayar kullanımlarının iyi olması. Bu kapsamda adayların ofis programlarına önemli ölçüde hakim olmaları isteniyor. Bunun yanında genel memur alım koşullarına ek adayların ehliyet sahibi olmaları ve aktif araç kullanmaları isteniyor. 

Başvuru işlemleri için adaylar SYDV'nin web sayfasını yada Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün internet adresini kullanabilirler. 

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum