Tarım Bakanlığı 2020 Personel Alımlarında Yeni Adaylara Müjdeli Haber Bakan Pakdemirli'den Geldi

Tarım Bakanlığı'nın 2020 yılı memur personel alımlarına dair yeni bir gelişme yaşandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yapmış olduğu son dakika açıklamasında yapılacak alımların yeni memur olacağını, ilanlara kamuda çalışan adayların başvuru yapamayacağını ifade etti. Bakan Pakdemirli'nin konuşmasının detayları haberimizde. 

Tarım Bakanlığı 2020 Personel Alımlarında Yeni Adaylara Müjdeli Haber Bakan Pakdemirli'den Geldi
07 Nisan 2020 - 15:46

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan memur personel alımları merakla bekleniyor. Alımlara ilişkin yapılan ilk açıklamalarda kadro ve kontenjan sayılarına ilişkin bilgiler verilirken yapılan yeni açıklamalarda ise alımlara kimlerin başvuru yapabileceğine dair açıklamalar yer aldı. 

TARIM BAKANI'NDAN YENİ MEMUR ADAYLARINI SEVİNDİREN AÇIKLAMATarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katıldı. Bakan Pakdemirli bu program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Tarım Bakanlığı'nın 2020 yılı memur alımlarına dair alınan yeni bir kararı adaylarla paylaştı. Bekir Pakdemirli bakanlığın 2020 yılı personel alımlarına yalnızca yeni memur olacak adayların başvuru yapabileceğini açıkladı. Bu karara göre şuan kamuda çalışan adaylar ilana başvuruda bulunamayacaklar. 

Bekir Pakdemirli konuşmasında alınan kararı şu ifadelerle adaylara duyurdu. "Merakla beklenen personel alımını zaten açıklamıştık. Genç işsizlerin şansını arttırmak adına belirlenen kadrolarda kamuda çalışanların başvurusunu kabul etmeyeceğiz. Yani yeni eleman alacağız. Amiyane tabirle sıfır eleman alacağız. Yani kamuda çalışanları kabul etmeyeceğiz."

2020 TARIM BAKANLIĞI MEMUR ALIM KADROLARI VE KONTENJANLARI

2020 yılında Tarım Bakanlığı bünyesine yapılacak memur alımlarında yer alan açık kadrolar ve kontenjanlar. 


Veteriner Hekim kadrosuna yapılacak personel sayısı 790 

Ziraat Mühendisi kadrosuna yapılacak personel sayısı 699, 

Gıda Mühendisi kadrosuna yapılacak personel sayısı 363, 

Su Ürünleri Mühendisi kadrosuna yapılacak personel sayısı 101, 

Veteriner Sağlık Teknikeri kadrosuna yapılacak personel sayısı 11

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılında toplam 2 bin 152 personel alımı yapacak. Alımlar ÖSYM Başkanlığı'nın merkezi atama sistemi üzerinden yapılacak. Adaylar tercihlerini ise 15 Mayıs ile 22 Mayıs tarihleri arasında bildirecekler.

Sgkbulteni.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum