TCMB Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkez Memur Alım İlanı

Merkez Bankası Ekonomist kadrosuna personel alımı yapacağını ilan etti. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada memur istihdamının sözleşmeli personel statüsünde olacağı bildirildi.

TCMB Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkez Memur Alım İlanı
27 Ekim 2019 - 17:12

Merkez Bankası, Ankara'da bulunan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkez birimi bünyesine personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar için bir duyuru yayımlayan TCMB alımların sözleşmeli personel
statüsünde olacağını açıkladı. 


Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 2019 yılı MB sözleşmeli kamu personeli alım ilanı ve detayları.

KADRO VE BAŞVURU ŞARTLARI

Merkez Bankası tarafından yapılan basın açıklamasında alımların Ekonomist kadrosuna yapılacağı ve bu alımlar için başvuruların ise Ocak ayının başından itibaren alınacağına vurgu yapıldı. Bu kapsamda adayların sözleşmeli personel alımı için Şubat ayında mülakat sınavlarına katılacağı ve sınav kapsamında başarılı olmaları gerektiği bildirildi. 

Öğrenim şartının doktora seviyesinde olması gerektiği ve alımların bu şartın yanında talep edilen, aşağıda da aktardığımız koşullar esasına yapılacağı da ilan metninde bildirildi. 

ürkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarından iktisat veya finans alanlarında doktora derecesine sahip olmak ya da doktora derecesini 2020 yılı sonu itibarıyla alabilecek olmak. Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından 90 almış olmak. Etkili sunum yapma ve yazma becerilerine sahip olmak.


İlana dair tüm detayları Merkez Bankası'nın internet sayfası üzerinde yer alan İnsan Kaynakları sekmesi üzerinden yapabilirsiniz.

SGK Bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum