Valilikten Son Dakika Basın Açıklaması! İranlı Bir Ailede Koronavirüs Şüphesi

Afyonkarahisar Valiliği yapmış olduğu son dakika duyurusunda İranlı bir ailede görülen bazı belirtiler nedeniyle koronavirüs açıklamasında bulundu. Valilik İranlı ailenin hastaneye başvuru yaptığını ancak koronavirüs tehlikesi olmadığını ifade etti.

Valilikten Son Dakika Basın Açıklaması! İranlı Bir Ailede Koronavirüs Şüphesi
Editör: Sema Yıldız
23 Şubat 2020 - 15:05
Koronavirüs salgınının Türkiye'ye sıçrayıp sıçramadığına ilişkin gündemde ve sosyal medyada bazı iddialar dİile getirilmişti. Özellikle gece başlayan ve sabah saattlerinde de devam eden paylaşımlarda Van için ortaya atılan bu iddiaların ardından bir iddiada Afyonkarahisar'dan için yapıldı.

Afyonkarahisar için ortaya atılan iddialar için ise Valilik çok kısa süre içerisinde basın açıklaması yayımladı. İşte koronavirüs salgınına dair yapılan o açıklamalar. 

AFYONKARAHİSAR VALİLİĞİNDEN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Afyonkarahisar Valiliği yazılı bir açıklama yaparak şehirde koronavirüs şüphesine ilişkin iddialara dair bilgi verdi. Bu kapsamda valilik şehirde İranlı bir ailede şüpheli bir durum olduğunu ifade etti. Kente 20 gün önce gelen İranlı bir ailenin 3 yaşındaki çocuğunun yüksek ateş şikayeti ile hastaneye başvuru yaptığını açıkladı. 

Yapılan tetkikler sonucu ise çocukta koronavirüs belirtisi olmadığı ifade edildi. Afyonkarahisar Valiliği yazılı açıklamasında İranlı ailenin çocuğunun mevsimsel grip olduğunun tespit edildiği açıklandı.

Afyonkarahisar için dile getirien koronavirüs iddialarına ilişkin ise valilik çok net bir dille "İlimizde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası ya da şüphelisi bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum