Ziraat Bankası GSS Borç Sorgulama ve Adım Adım İnternetten GSS Prim Borcu Ödeme İşlemleri

GSS prim borcu olanlar ödemelerini internet üzeriden Ziraat Bankası'na yapabiliyorlar. Peki Ziraat Bankası'na GSS prim borcu ödemeleri nasıl yapılır? GSS prim borcu ödemeleri için Ziraat Bankası'nın internet bankacılığını kullanacak olan vatandaşlar için adım adım rehber.

Ziraat Bankası GSS Borç Sorgulama ve Adım Adım İnternetten GSS Prim Borcu Ödeme İşlemleri
23 Şubat 2020 - 16:08
Ziraat Bankası internet şubesi aracılığıyla GSS prim borcu ödemesi yapacak olan vatandaşlar ödemelerini nasıl yapacaklar? Dikkat edilmesi gereken hususlar neler? İşte 2020 yılı GSS prim borcu ödeme işlemleri ve tüm detayları. 

2020 YILI GSS PRİM BORCU ÖDEMELERİ: ZİRAAT BANKASI

Öncelikle GSS prim borcu ödemelerini Ziraat Bankası aracılığıyla yapacak olan vatandaşlar, bankanın resmi internet sitesi üzerinden ödemelerini yapabilecekler. Bunun için ilk işlem bankanın resmi kurumsal internet sayfasına ulaşmak. 

Ziraat Bankası internet bankacılığı sayfasına ulaşan adaylar, anasayfada sağ üst bölümde yer alan İnternet Şubesi sekmesine tıklayacaklar. Burada Bireysel ve kurumsal üyelik sayfaları açılacak. Burada vatandaşlar kendilerine uygun olanı seçip giriş ekranına ulaşacaklar. Giriş ekranında vatandaşlar kendilerine ait T.C. no yada müşteri numarası ve şifre ile sisteme giriş yapacaklar.

Sisteme giriş yapan vatandaşlar burada Ödemeler bölümüne tıklayacaklar. Açılan ekranda SGK Ödemeleri yazan yeri bulacak vatandaşlar buraya tıklayacaklar. burada GSS borçları için ödeme sayfası çıkacak. Bu sayfada yer alan form alanı eksiksiz doldurulacak. Bu şekilde Ziraat Bankası internet şubesi aracılığıyla GSS Prim Borcu ödemesi yapılmış olur. 

SGK Haberleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum